Było nas 1800! Podsumowanie “Wielkiego Sprzątania Gdańska – Południe”

Przez dwie soboty mieszkańcy i służby miejskie sprzątali południowy Gdańsk, nasadzali zieleń, a także integrowali się w ramach sąsiedzkich pikników. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i wykonaną pracę na rzecz "Czystego Miasta Gdańsk. Jednym zdaniem: było i przyjemnie i pożytecznie!

Akcję można śmiało uznać za udaną. Nie tylko frekwencja napawa optymizmem, ale też wyniki tego wspólnego wysiłku, bo z terenów publicznych zniknęło aż 18 ton zalegających odpadów. Cieszę się też, że z takim zainteresowaniem spotkały się nasze działania edukacyjne towarzyszące temu przedsięwzięciu. Dotyczyły one segregowania odpadów, usług Zakładu Utylizacyjnego, a także projektu budowy spalarni odpadów – mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

“Wielkie Sprzątanie Gdańska – Południe” odbywało się w dzielnicach Jasień, Chełm, Kokoszki, Ujeścisko – Łostowice. Ze strony służb miejskich oraz urzędników zaangażowali się przedstawiciele: Zakładu Utylizacyjnego, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Zarządu Dróg i Zieleni, Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Straży Miejskiej.

003 infografika_podsumowanie - Wielkie Sprzątanie_Gdańska