Briefing prasowy dot. hermetycznej kompostowni

27 kwietnia w Centrum Hewelianum miał miejsce krótki briefing prasowy dotyczący omówienia postępu prac i prezentacji procesu technologicznego służącego ograniczaniu uciążliwości zapachowych.

Projekt budowy drugiej hermetycznej kompostowni na terenie Zakładu Utylizacyjnego wkracza w decydującą fazę. W ciągu najbliższych dni rozpoczęte zostaną prace budowlane na terenie wykorzystywanym wcześniej jako plac dojrzewania kompostuNowa kompostownia Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym znacznie ograniczy uciążliwości zapachowe związane z przetwarzaniem frakcji mokrej, wysegregowanej przez mieszkańców. Inwestycja jest realizacją deklaracji złożonej przez zarząd spółki i będzie miała wpływ na poprawę komfortu życia mieszkańców dzielnic sąsiadujących z zakładem.

Już dziś poziom i częstotliwość odczuwania nieprzyjemnych zapachów – jak wynika z przeprowadzonych wśród mieszkańców badań – systematycznie spada, pełna hermetyzacja wszystkich procesów związanych z kompostowaniem wpłynie także na ich redukcję.  Prezentacja z przeprowadzonych przez Pracownię Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego dot. opinii na temat działalności Zakładu Utylizacyjnego (aspekt uciążliwości zapachowej), a także warunków życia w jego najbliższym otoczeniu.

Gdańsk. Konferencja Nowa kompostownia w Gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym. Nz. Michał Dzioba - Prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego.
Gdańsk. Konferencja Nowa kompostownia w Gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
Nz. Michał Dzioba – Prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego.