Biblioteka Sąsiedzka kolejną odsłoną “Aktywnego Sąsiedztwa”

Biblioteka Sąsiedzka Nasze Ujeścisko, założona z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasze Ujeścisko” to kolejny projekt, w którym z przyjemnością uczestniczymy. Jako oficjalny Partner biblioteki pomogliśmy w jej wyposażeniu, a zbiórka książek zorganizowana wśród pracowników ZU przyczyniła się do zwiększenia liczby woluminów dla czytelników w każdym wieku.

10 czerwca to dzień akcji „Książki na półki, czyli skręcamy regały”. Pani Kasia i pan Mirek, opiekunowie biblioteki i zarazem przedstawiciele Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, zaprosili mieszkańców do wspólnego montowania  regałów, ale także do poszerzenia grona członków tego ważnego dla mieszkańców miejsca. Docelowo biblioteka ma się stać częścią dzielnicowego centrum kultury, ale już teraz miejsce tętni życiem. Czytanie najmłodszym, plastyczne wieczorki, spotkania z ciekawymi ludźmi, programy dla seniorów  to tylko niektóre z aktywności oferowanych w nowej przestrzeni. Działania te i sama biblioteka wymagają odpowiedniego zaplecza, dlatego w ramach wsparcia ZU ufundował krzesła, regał i zorganizował akcję zbiórki książek wśród pracowników. Będziemy też w miarę potrzeb i możliwości pomagać bibliotece w przyszłości. Książki oraz symboliczny czek na kwotę  2 000 złotych na zakup wyposażenia przekazał dziś przedstawicielom biblioteki Michał Dzioba, Prezes Zarządu ZU wraz ze współpracownikami.

– Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wspomóc bardzo cenną dla lokalnej społeczności inicjatywę. Tego typu działania, skierowane bezpośrednio do mieszkańców z naszego najbliższego otoczenia, stanowią istotny element naszego programu społecznego ogłoszonego w zeszłym roku.  – podkreśla Michał Dzioba, Prezes ZU.

Takie osiedlowe centrum spotkań wydaje się być też doskonałym miejscem do prowadzenia edukacji z zakresu właściwego postępowania z odpadami. A tego nigdy za wiele?

Poniżej fotorelacja z dzisiejszego spotkania.