Baw się i pomagaj: jedenasta edycja „Sylwestrowego Konkursu Butelkowego”!

Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny ponownie zapraszają do udziału w „Sylwestrowym Konkursie Butelkowym”. Akcja ma trzy główne cele: zwrócenie uwagi mieszkańców na znaczenie właściwej segregacji odpadów, zwiększenie bezpieczeństwa imprezy plenerowej oraz pomoc potrzebującym.

Aby wziąć udział w konkursie należy w dniach 30 grudnia 2017 – 2 stycznia 2018 wrzucić szklane butelki po napojach do oznakowanych zielonych pojemników rozstawionych na Targu Węglowym i przy Zielonej Bramie. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. Narodami w konkursie są m.in.: rower, odtwarzacz blu-ray, czy telefon komórkowy. To jednak nie wszystko, ponieważ inicjatywa ma również wymiar charytatywny:

– Beneficjentem wspólnej akcji jest w tym roku Fundacja Obudź Nadzieję, której zadaniem statutowym jest między innymi pomoc dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią. Zasady zbiórki pozostają bez zmian: za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych podczas trwania konkursu Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy dla podopiecznych Fundacji  – mówi Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego.

Losowanie nagród odbędzie się 4 stycznia na ternie Zakładu Utylizacyjnego, nad jej poprawnością czuwać będzie komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Spółki oraz Rady Miasta Gdańska.

Dzięki zaangażowaniu gdańszczan w zeszłym roku udało się zebrać aż 1280 kg surowca wtórnego. Zachęcamy do pobicia tego rekordu w tym roku! ?

Regulamin konkursu dostępny tutaj – kliknij
Po więcej informacji zapraszamy również na fanpage Zakładu Utylizacyjnego

sylwestrowy_konkurs