Bałtycki Festiwal Nauki już za nami!

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej

W tegorocznej edycji festiwalu dzieci, młodzież oraz dorośli mieli aż 200 interesujących propozycji do spędzenia wspólnie czasu. Wśród nich znalazły się warsztaty, pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, pikniki naukowe oraz wykłady.

Byliśmy tam również z naszym stoiskiem. Przygotowaliśmy jak zwykle moc atrakcji dla wszystkich uczestników, którzy odwiedzili nas tego dnia. Dzieci i młodzież miały szansę sprawdzić się w ekologicznych quizie oraz przypomnieć sobie zasady właściwej segregacji odpadów. Uczestnicy, którzy troszczą się o ekologię i los naszej planety mogli zapoznać się z ideą „Zero Waste”, która jest nam bliska z racji prowadzonej działalności i wartości, które promujemy. Najmłodsi mieli również możliwość puszczania baniek mydlanych w rozmaitych kształtach.

Nasze stoisko było „zielone”, ponieważ królowały na nim rośliny różnych gatunków. Rozdawaliśmy je w zamian za tzw. „elektrośmieci”. Każdy kto chciał pozbyć się niebezpiecznych odpadów, mógł je pozostawić na naszym stoisku i w zamian zabrać ze sobą wybrane drzewko. Wszystkie rośliny zmieniły właścicieli. Mamy nadzieję, że będą ozdobą wielu ogrodów.

Zapraszamy do zapoznania ze zdjęciami z Bałtyckiego Festiwalu Nauki i cóż… do zobaczenia w przyszłym roku!