Bałtycki Festiwal Nauki już po raz 14

Impreza organizowana przez pomorskie uczelnie wyższe przyciąga rzesze spragnionych wiedzy. Gdańska Politechnika aktywnie uczestniczy w wydarzeniu od początku. My też jesteśmy stałym punktem programu imprezy.

Na stanowisku ZU uczestnicy wydarzenia mają możliwość zapoznać się z obowiązującymi obecnie standardami zagospodarowywania odpadów. Wyjaśniamy też jaka jest rola ZU w systemie gospodarki odpadami w gminie, jakie usługi świadczymy na rzecz mieszkańców. Uczymy jak powinna wyglądać segregacja odpadów, wyjaśniamy jak ogromna jest rola mieszkańców w tym procesie, jak jakość surowca przekłada się na jego wykorzystanie, co to jest recykling, jakie są jego formy, jednym słowem odpadowe abecadło. Nie każdy przecież wie, że plastikowa butelka wróci do nas w postaci bluzy polarowej, że kompostowanie odpadów bio to też recykling, jak bardzo niebezpieczne są odpady niebezpieczne, że makulatura ma 7 żyć, a 1 tona papieru z surowca naturalnego = 17 drzew.

Każdy kto przyniósł do nas elektroodpady otrzymał sadzonkę drzewka lub ekoupominek. Uświadomienie sobie pewnych rzeczy pomaga potem w podejmowaniu słusznych decyzji. 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć.