Aplikacja Olfactor już aktywna

Narzędzie do społecznego monitoringu uciążliwości zapachowych już dostępne. Po pomyślnej fazie testów aplikację można pobrać z Google Play i AppStore

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych z obszarów sąsiadujących z Zakładem do współpracy i wsparcia w formie wykonywania pomiarów za pomocą aplikacji Olfactor. Aplikacja wykonana zastała przez Zakład Utylizacyjny i ma na celu pozyskanie obiektywnej wiedzy na temat skali uciążliwości odorowej i jej „przemieszczania się” w konkretnym przedziale czasu (na tle warunków pogodowych). Aplikacja pozwoli uzyskać wiarygodny obraz tego,  jak praca Zakładu oraz jego działania zapobiegawcze przekładają się na wpływ na otoczenie.

Każda osoba, która zadeklaruje wolę współpracy, i przebywająca w promieniu 8 km od Zakładu będzie zobowiązana do  regularnego dokonywania pomiarów, to znaczy oceniania intensywności zapachu lub wskazywania jego braku. Dziennie wykonać należy dwa pomiary, pierwszy w godzinach 24.00 – 12.00, drugi w godzinach 12.00 – 24.00). Odstęp między pomiarami musi wynosić co najmniej 2 godziny.

Aktualne oraz archiwalne wyniki pomiarów w postaci animowanych map będą publicznie dostępne na naszej stronie.

Osoby, które wyrażą wolę współpracy prosimy o przesłanie na adres zut@zut.com.pl wypełnionego formularza zgłoszeniowego, podając w tytule hasło: Aplikacja Olfactor. Naszą intencją jest zebranie minimum 50 osób, które zobowiążą się do regularnego wykonywania pomiarów.

Poniżej dla ułatwienia linki, gdzie można pobrać aplikację:
Google Play
AppStore

3  12