Lato temu w Brzeźnie, czyli powitanie wakacji w Domu Zdrojowym

Lato temu w Brzeźnie, czyli powitanie wakacji w Domu Zdrojowym

Oficjalne powitanie gdańskich wakacji odbędzie się już w najbliższą sobotę 25 czerwca w Domu Zdrojowym w Brzeźnie. Od godziny 12.00 do 21.00 będzie można zażyć atrakcji na miarę dawnego kurortu. Wśród atrakcji – stoisko Zakładu Utylizacyjnego z atrakcyjnym konkursem dla wszystkich.

Piknik jest pierwszą z licznych atrakcji, które odbędą się w Domu Zdrojowym podczas nadchodzących wakacji. Swoje stoisko będzie miał między innymi Zakład Utylizacyjny, gdzie będzie można zaopatrzyć się w Słownik Segregacji oraz Niemarnik, przewodnik o niemarnowaniu żywności. Będzie można wziąć udział w quizie Koło fortuny, w którym do wygrania będą upominki. Pracownicy zakładu opowiedzą o gospodarce obiegu zamkniętego, o funkcjonowaniu ZU oraz o tym, jak poprawne, bądź niepoprawne segregowanie odpadów wpływa na jego pracę.

Równo w południe odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu letniego, a następnie odbędzie się wernisaż wystawy plenerowej poświęconej modzie w dawnych kąpieliskach Zatoki Gdańskiej. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz zaprezentuje dawną modę plażową. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, zagrać w krokieta, poćwiczyć Tai Chi. Odbędą się również spacery i zwiedzanie Domu Zdrojowego. Wydarzenie zakończy premiera sztuki napisanej wspólnie z mieszkańcami pt. „Brzeźna brzegiem”

Szczegóły harmonogram pikniku oraz więcej informacji znajdują się na stronie internetowej Hevelianum.

Zobacz także