Opublikowano: 2024-05-21

Bądź w obiegu podczas Pikniku Fahrenheita

Bądź w obiegu podczas Pikniku Fahrenheita

Wyrusz w podróż pełną naukowych odkryć – 26 maja 2024 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na 3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej. Poszukaj niebieskiego kontenera edukacyjnego Zakładu Utylizacyjnego i dowiedz się jak w praktyce wygląda gospodarka obiegu zamkniętego. Po wizycie wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną z plastikowych nakrętek, doniczką lub linijką. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

W najbliższą niedzielę, 26 maja na Górze Gradowej stanie tętniące energią miasteczko naukowe, przygotowaliśmy także pokazy, dyskusję, warsztaty, konkursy, debatę, grę terenową, atrakcje ruchowe. A nawet będziecie mogli obejrzeć niecodzienny pokaz mody!

Wśród wielu stoisk, wyróżniał będzie się duży niebieski kontener gospodarki obiegu zamkniętego. Warto odwiedzić nasz kontener by zobaczyć jak wygląda droga odpadu
(w naszym przypadku zakrętek od butelek) do powstania nowego przedmiotu. Chętni mogą przynieść swoje nakrętki i to z nich wykonać doniczkę lub linijkę.

Dla młodszych uczestników pikniku czekać będzie koło fortuny, przy którym będzie okazja sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i wygrać ekogadżet.

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się na stronie Hevelianum.

3. PIKNIK NAUKI FAHRENHEITA
26.05.2024, godz. 11.00 – 16.00
Hevelianum,  ul. Gradowa 6, Gdańsk
wstęp wolny

PARKING
W związku z przygotowaniami do Pikniku Nauki Fahrenheita (26.05), parking dolny i górny Hevelianum będą zamknięte od 24.05 (piątku) do 26.05 (niedzieli), a ul. Gradowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Zachęcamy do skorzystania z parkingu przy ul. 3 Maja.  

MELEKS
11.00-16.00
Dla osób z trudnościami w poruszaniu się w godzinach trwania Pikniku Nauki Fahrenheita, z parkingu dolnego (obok stacji benzynowej) na plac główny Hevelianum będzie do dyspozycji melex (przejazd bezpłatny).

Zobacz także