Opublikowano: 2024-06-04

Z ekologią podczas Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska

Z ekologią podczas Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska

Już w sobotę, 8 czerwca w godz. 10.00 – 14.00 Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Podczas wydarzenia nie zabraknie stoisk edukacyjny, w tym również Zakładu Utylizacyjnego. Jeżeli chciałbyś zobaczyć jak wygląda proces sortowania odpadów lub zaopatrzyć się w Czarne złoto ogrodników zapraszamy na nasze stoisko.

Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie. Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Głównym celem „Dnia Otwartego” jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. Druga sobota czerwca będzie dla mieszkańców też okazją do spotkań z radnymi nowej kadencji i zapoznania się ze specyfiką ich pracy. Tego dnia na swoje stoiska edukacyjne zapraszają miejskie jednostki i spółki.

Stoisko Zakładu Utylizacyjnego

Na stoisku zakładu będzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej segregacji odpadów, zobaczyć, jak wygląda proces segregacji oraz zaopatrzyć się kompost, czyli polepszacz gleby zwany zwyczajowo Czarnym złotem ogrodników.

Atrakcje dla małych i dużych

Dla chętnych nie zabraknie popcornu i waty cukrowej, a najmłodsi znajdą świetną zabawę na „dmuchańcach”. Wrażenia artystyczne zapewni koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i młodych artystów z Pałacu Młodzieży. Quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwiedzanie sali obrad podczas Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska

Zobacz także