550 uczestników Rodzinnego Biegu “Czyste Miasto Gdańsk”!

Ponad pół tysiąca uczestników zawodów, piękna pogoda, tłumy na Ekofestynie, ogromne zaangażowanie, a to wszystko w duchu budowania odpowiedzialności ekologicznej oraz integracji z mieszkańcami. Tak właśnie wyglądała, bardzo udana, II edycja Rodzinnego Biegu "Czyste Miasto Gdańsk", zorganizowanego przez Zakład Utylizacyjny i Radę Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.

Impreza skierowana była do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu i zarazem dbania o środowisko oraz czystość przestrzeni publicznej (z naciskiem na tereny rekreacyjno-sportowe). Trasa biegu głównego dla dorosłych wynosiła 10 km, natomiast biegi dla dzieci były podzielone na dystanse od 150 do 600 metrów. Każdy kto dobiegł tego dnia do mety był zwycięzcą, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wśród wszystkich uczestników dodatkowo rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Po sportowych zmaganiach można się było odprężyć, a także ekologicznie edukować na specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach w ramach Święta Południa Gdańska. Uruchomione były też specjalne punkty informacyjne, w których nasi specjaliści odpowiadali na pytania dot. ograniczania uciążliwości zapachowych czy budowy spalarni odpadów.

Wszystkim uczestnikom zawodów i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję naszego Biegu, który pięknie się rozwija!

Szczegółowa relacja oraz galeria zdjęć na www.biegczystemiastogdansk.pl.

bieg-dorosli-plener dzieci-biegna medale

spg-2016-boisko

c