15 września także Ty możesz pomóc potrzebującym!

Zapisy do Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk” organizowanego  przez Zakład Utylizacyjny zostaną zamknięte już 13 września. Dlatego to ostatni moment, aby zgłosić swój udział w biegu na dystansie 10 km. Koszt wpisowego wynosi jedynie 25 złotych, z czego każde 5 zł jest przekazywane na cel charytatywny – dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Na wydarzenie zapraszamy również mieszkańców, którzy nie będą mogli tego dnia pobiec. Podczas Święta Południa Gdańska każdy będzie mógł wesprzeć potrzebujących. Niedaleko miejsca startu Biegu stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew i dowiedzieć się jak zostać honorowym dawcą. Z kolei na stoisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Wystarczy tylko kilka sekund, aby nasz kod genetyczny trafił do bazy, z której będą mogły skorzystać osoby z nowotworami krwi.

Dla rodzin z dziećmi zaplanowano również szereg atrakcji w ramach  pikniku ekologicznego m.in.: warsztaty upcyclingowe, eko hokej, eurobungee, czy zabawy „drugie życie papieru” i „ekologiczni bokserzy”.

  • Biegi ruszają ze Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6. Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody specjalne!

Jeszcze raz, zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na bieg – na zgłoszenia czekamy do 13 września, do godz. 23:59, na stronie http://biegczystemiastogdansk.pl.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 9.30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do dobrej zabawy!

projekt-na-fb