“Ekologiczna klasa” edukuje

Edukacja dla najmłodszych to podstawa. Szczególnie w tak trudnym temacie jakim jest gospodarka odpadami, a mówiąc konkretniej, ochrona naszego środowiska przed nadmierną produkcją odpadów. To od tego jak my teraz podejdziemy do tych tematów zależeć będzie stan naszego środowiska w najbliższych latach. A najmłodsi są doskonałymi ambasadorami idei.

Najmłodsi nie pytają po co, dlaczego, za ile i co będę z tego miał. Instynktownie czują, że to jak postępują w stosunku do środowiska ma ogromne znaczenie. I tę naturalną wartość wykorzystujemy wspierając już po raz kolejny projekt realizowany przez Straż Miejską w Gdańsku pod nazwą “Ekologiczna klasa”.

Podczas zajęć w siedzibie Straży najmłodsi dowiadują się o tym jak postępować z odpadami. W sposób jak najbardziej przystępny przekazujemy im wiedzę na niełatwe tematy. Jak unikać nadmiernej produkcji odpadów, co to właściwie są odpady, co można z nimi robić, jak postępować by jak najmniej lub w ogóle nie szkodzić środowisku czyli sobie. Praktycznym elementem zajęć są warsztaty upcyklingowe. Dzieciaki poznają jak z rzeczy, które wydawałoby się nie nadają się już do niczego zrobić coś, co zyskuje dodatkową wartość. Tym razem tworzyliśmy karmniki z butelek PET. Do zadania dzieci podeszły z pełnym zaangażowaniem. Pokazały też pełne zrozumienie dla powagi tematu. Głęboko wierzymy, że pozyskaną wiedzę i umiejętności będą przekazywały dalej.

IMG_0767-kopia

IMG_0774-kopia