Dla mieszkańców

Informacje dla mieszkańców spoza Gdańska

Zakład Utylizacyjny świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gdańska, a także gmin Kolbudy, Żukowo oraz Miasta i Gminy Pruszcz Gdański. Zakład współpracuje z władzami i mieszkańcami gmin, którzy mogą korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez Zakład Utylizacyjny.

Przypominamy jednak, że każda gmina ma obowiązek prowadzić na swoim terenie tzw. PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w którym mieszkaniec danej gminy może nieodpłatnie oddać szereg odpadów niebezpiecznych czy nietypowych.

Regulamin usług oraz wzory podstawowych dokumentów są dostępne tutaj – kliknij.

Jeśli nie wiesz co zrobić z konkretnym odpadem, gdzie go oddać, masz wątpliwości związane z jego klasyfikacją czy sposobem zagospodarowania zgodnym z przepisami, to wypełnij poniższy formularz, wybierając temat „przekazanie odpadów”. W przypadku wątpliwości pomocą służy także:

Katarzyna Wera
Specjalista ds. eksploatacji składowiska