Dla mieszkańców

Informacje dla mieszkańców spoza Gdańska

Zakład Utylizacyjny świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gdańska, a także siedmiu innych gmin, z których przywożone są odpady komunalne. Są to Kartuzy, Somonino, Przodkowo, Żukowo, Kolbudy oraz Miasto i Gmina Pruszcz Gdański. Zakład współpracuje z władzami i mieszkańcami gmin, którzy mogą korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez Zakład Utylizacyjny.

Zakład Utylizacyjny jest spółką miejską, dlatego też usługi świadczone na rzecz gdańszczan są w większości nieodpłatne. Mieszkańcy spoza Gdańska mogą za darmo oddawać do Zakładu tzw. elektroodpady, natomiast za pozostałe odpady naliczane są opłaty, zgodnie z aktualnym cennikiem.

Przypominamy jednak, że każda gmina ma obowiązek prowadzić na swoim terenie tzw. PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w którym mieszkaniec danej gminy może nieodpłatnie oddać szereg odpadów niebezpiecznych czy nietypowych.

Regulamin usług oraz wzory podstawowych dokumentów są dostępne tutaj – kliknij.

Jeśli nie wiesz co zrobić z konkretnym odpadem, gdzie go oddać, masz wątpliwości związane z jego klasyfikacją czy sposobem zagospodarowania zgodnym z przepisami, to wypełnij poniższy formularz, wybierając temat „przekazanie odpadów”. W przypadku wątpliwości pomocą służy także:

Katarzyna Wera
Specjalista ds. eksploatacji składowiska