Opublikowano: 2020-02-19

3…2…1…start! Ruszamy na Planetę Odzysku 2.0

3…2…1…start! Ruszamy na Planetę Odzysku 2.0

Dzieci i rodzice biorący udział w grze edukacyjnej online będą mogli nie tylko poszerzyć i sprawdzić swoją wiedzę na temat właściwej gospodarki odpadami, ale także oddać głosy na projekty szkół zgłoszonych do programu „Szkoła przyjazna środowisku”.

We wtorek, 18 lutego w Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Stolema odbył się briefing prasowy z udziałem Piotra Grzelaka, z-cy prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju, Barbary Gwizdały, dyrektor SP nr 85, Grzegorza Krygera, z-ca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego oraz Mariusza Bogusza, prezesa Zarządu Suez Północ i Michała Dzioby, prezes Zakładu Utylizacyjnego. Podczas briefingu zaprezentowany został zwycięski projekt z poprzedniej edycji oraz przedstawione zasady tegorocznej grywalizacji.

Głównym celem gry jest edukacja społeczeństwa w zakresie przyjaznego dla środowiska zachowania i budowania świadomości ekologicznej, a także promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego w codziennym życiu. Grający w Planetę odzysku 2.0 odbędą wirtualną podróż po Gdańsku. W każdym z punktów czekają na nich informacje i zadania, dotyczące obszaru gospodarki odpadami, dowiedzą się np.  co to jest i jak powstaje kompost, czym jest gospodarka obiegu zamkniętego, co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi, czym są odpady przemysłowe, a czym PSZOK-i, czy wreszcie – po co i jak segregować odpady. Po ukończeniu gry zdobyte punkty trafiają na konto wybranej szkoły biorącej udział w konkursie w ramach programu Szkoła przyjazna środowisku. Planeta odzysku 2.0 powstała w celu aktywizacji społeczności szkolnej w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz budowania świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Zwycięskie placówki otrzymają wsparcie finansowe na stworzenie ich terenie przestrzeni pomagającej w edukacji i kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży właściwych nawyków w zakresie unikania produkcji odpadów komunalnych i ich segregacji. Zgodnie z założeniami zgłaszające się do konkursu podstawówki przedstawiły własne projekty szkolnych Centrum Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Wszelkie problemy z działaniem aplikacji prosimy zgłaszać na adres contact@gamfi-support.com